oranżeria

Kiedy oranżeria ogrodowa ma sens?

Oranżeria ogrodowa jest nie tylko bardzo praktyczna, ale też z każdym rokiem coraz popularniejsza. Wynika to przede wszystkim z korzyści, które daje ona. W czym tkwi ich sekret i jakie decyzje trzeba podjąć, aby wybrać najbardziej odpowiadającą nam oranżerią? Na te pytanie odpowiadamy wraz z specjalistami z greenhouse-service.pl.

Czy warto zainwestować w oranżerię ogrodową?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na to, aby samodzielnie zacząć uprawiać owoce, czy też warzywa. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż chcą oni jeść zdrowiej. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest oranżeria. Oprócz możliwości prowadzenia zdrowego trybu życia przynosi ona wiele korzyści finansowych. Inwestowanie w nią daje również znaczny komfort, gdyż wszystkie plony mamy właściwie pod ręką. Wiele osób odnajduje w ogrodnictwie chwilę relaksu i możliwość chwilowego zapomnienia o kłopotach.

oranżeria - palmy

Szklarnia czy tunel foliowy?

Jednak najważniejsze jest, aby zdecydować się na budowanie szklarni lub postawianie tunelu foliowego. W obu miejscach można z sukcesem siać wybrane przez nas rośliny. Jednak w praktyce różnią się one od siebie. Jeśli chcemy cieszyć się zbiorami przez cały rok, to powinniśmy postawić raczej na szklarnię. Jednak wtedy trzeba liczyć się też z większymi kosztami jej budowy. Przy okazji wymaga ona od nas większej wiedzy. Inaczej jest z tunelami, które są znacznie łatwiejsze do postawienia, ale też tańsze. Jednak nie można pracować w nich przez cały rok, a dopiero od początku marca.

Niezależnie od tego, jaką kupimy, oranżerie będą niezmiennie spełniać swoją główną funkcję jaką jest stworzenie alternatywnych możliwości na uprawę i rozwój wymarzonych ogrodów. Pamiętajmy zatem o sumiennym dbaniu o nie, a z pewnością włożony wysiłek zwróci nam się z nawiązką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *