Domek letniskowy z przybudówką

Drewniane domki letniskowe

Drewniane domki letniskowe – największe zalety

Drewniane domki letniskowe w naszym kraju z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Z niniejszego artykuły dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety drewnianych domków letniskowych i czy warto je wybudować.

Wysoka trwałość

Jedną z największych zalet domków letniskowych, jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy szanujący się producent domków letniskowych, korzysta z wysokiej jakości drewna suszonego komorowego, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie ma sobie równych. Suszone drewno komorowe, charakteryzuje się znakomitą jakością oraz niesłychaną trwałością konstrukcyjną. Konstrukcje drewniane coraz częściej są dodatkowo wzmacniane specjalnym systemem łączenia SPAX.

Szybkość budowy

Obok wysokiej jakości, bardzo dużym plusem drewnianych domków letniskowych, jest również szybkość budowy. Producenci domków letniskowych, korzystaj z nowoczesnych technologii, dzięki którym czas montażu jest ograniczony praktycznie do minimum. Budowa tradycyjnego domków letniskowego z drewna, trwa od kilku do kilkunastu dni roboczych.

Energooszczędność

Ogromnym plusem domków letniskowych wykonanych z drewna, jest również energooszczędność. Nowoczesne domy letniskowe są nie tylko energooszczędne, ale co najważniejsze posiadają również doskonały współczynnik termoizolacyjności od 0,3 W/(m²xK) do 0,17 W/(m²xK). Większość nowoczesnych domków letniskowych oparta jest na wełnie mineralnej, drewnianych oknach i znakomitym fundamencie.

Ekologiczna budowa

Opisując największe zalety domków letniskowych nie można zapominać również o ekologii, która w dzisiejszych czasach odgrywa bardzo ważną rolę. Domy z drewna, jak łatwo się domyśleć skonstruowane są głównie z ekologicznych materiałów, które sprzyjają środowisku oraz zdrowiu mieszkańców. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od papy, styropianu, czy popularnych płyt OSB. Obecnie w modzie są materiały ekologiczne, energooszczędne oraz dyfuzyjne. Osoby, które cenią sobie w pierwszej kolejności wspaniały mikroklimat wewnętrzny, powinny jak najszybciej wybudować sobie nowoczesny letniskowy dom drewniany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *